Напилення

Технологія виробництва склопластику напиленням набула поширення при дрібно і середньосерійному виробництві виробів зі склопластику, а також при виробництві великих виробів зі склопластику, таких як корпусу катерів, човнів, яхт, кабіни автотранспорту, залізничних вагонів і т.д.

Незважаючи на те, що в даному випадку маються на увазі певні витрати на закупівлю спеціалізованого обладнання для виробництва склопластику, технологія виробництва склопластику напиленням має ряд переваг перед технологією виробництва склопластику ручним формуванням.

Нанесення гелькоуту й склопластику здійснюється за допомогою спеціального обладнання. При цьому відпадає необхідність в попередньому розкрої склотканини або скломата та приготуванні суміші поліефірна смола – затверджувач, різко скорочується частка ручної праці при виробництві виробів зі склопластику.

Устаткування для виробництва склопластику напиленням автоматично здійснює жорстку дозацію поліефірної смоли і затверджувача, рубку ровінгу (джгут з ниток безперервного скловолокна) на частини заданих розмірів (чопси, довжина 0,8 – 5 см). При такому виробництві склопластику відсутні відходи поліефірної смоли, характерні для приготування суміші поліефірна смола – затверджувач вручну. Після рубки частини скловолокна потрапляють в струмінь поліефірної смоли з розпилювального пістолета і просочуються нею під час перенесення на матрицю. На частку ручної праці залишається ущільнення склопластику в матриці прикаточним валиком.

 

                                 

 

Переваги технології виробництва склопластику напиленням:

  • Не потрібно розкрій скломату і підготовка суміші поліефірна смола – затверджувач, що дозволяє економити час, корисні площі, роботу персоналу;
  • стотно скорочуються виробничі площі через зниження числа спеціально обладнаних місць для виробництва склопластику;
  • Збільшується швидкість виробництва виробів зі склопластику;
  • Спрощується контроль над якістю виробів зі склопластику;
  • Економія фонду заробітної плати при виробництві склопластику;
  • Знижується собівартість кінцевого виробу зі склопластику, так як скляний ровінг – найбільш дешевий матеріал зі скла;
  • Суттєво зменшується кількість відходів – Ви використовуєте рівно стільки поліефірної смоли і скла, скільки потрібно для виробництва вироби зі склопластику.

Якість кінцевого виробу зі склопластику в основному залежить від майстерності оператора установки по виробництву склопластику напиленням.

Оснащення при виробництві склопластику напиленням використовується така сама, що і при виробництві склопластику ручним формуванням. Практика показала, що виробники склопластику вибирають технологію виробництва склопластику напиленням після освоєння ручного виробництва склопластику і розширення склопластикового виробництва.