Розділові сполуки

Розділові сполуки на восковій і силіконовій основі – це хімічні речовини, які створюють бар’єр антиадгезійного типу між виробом і поверхнею форми (матриці, оснащення). Використання розділової сполуки забезпечує відмінний витяг з форми без негативних наслідків як для самої продукції, так і для оснащення. Антиадгезійні речовини – гарант повторного використання формують матриць.
Для очищення форм після їх застосування використовують очисники для форм.
Розділові воски – пастоподібні склади на базі синтетичних і натуральних восків (карнаубський, бджолиний). Вони наносяться на поверхню матриць, на яких формуються вироби з композитних матеріалів, гуми, полімерів. Розділювач заповнює мікропори, підсихає і утворює міцну еластичну плівку – бар’єрний шар, який запобігає прилипання вироби до форми і полегшує його відділення та зняття.

 

Розділювач OSKAR’S M-700/C-WAX

 

Пастоподібний віск, який не містить кремнію, спеціально розроблений для поліефірних і епоксидних матриць і забезпечує дуже легке зняття виробів.

 

Інструкція по застосуванню:

OSKAR’S M-700 / C-WAX нанести круговим рухом руки м’якою ганчіркою на площу не більше 70 × 70 см.

 

Легким рухом руки негайно після появи легкого білого нальоту розполіруйте віск, використовуючи кілька шматків чистої м’якої речовини.

 

Негайно усуньте надлишки воску.

 

На нових матрицях наносьте 4 шари OSKAR’S M-700 / C-WAX, даючи витримку як мінімум 6 годин на кожен шар. Останній шар витримувати 24 години. Після кожного з перших 3 знімань нанесіть шар OSKAR’S M-700 / C-WAX з 6 годинної витримкою

 

Для відновлення старих форм при необхідності наносьте OSKAR’S M-700 / C-WAX з витримкою не менше години.

 

Попередньо підготуйте матрицю полірувальною пастою

 

Маса: 425g

 

Розділювач BUFA Oldopal (natural)

 

OLDOPAL®-Release Lacquer– антиадгезів на основі полівінілового спирту, розчиненого в суміші етанол / води. Після висихання, розчин створює глянцовий і міцний розділяючий шар.

 

OLDOPAL®-Release Lacquer використовується як розділювач при виробництві виробів зі склопластику, для нових матриць або матриць після ремонту.

 

Розділювач слід наносити на поверхню матриці або форми за допомогою губки або м’якого матеріалу тонким шаром за один прохід. Перед нанесенням, губку необхідно віджати, щоб не отримати занадто товстий шар. Кисть може бути використана для нанесення на складні прес форми.

 

Видалення висохлого шару проводиться за допомогою води

 

BUFA Oldopal (natural) має прозорий “природний” колір.

 

Залежно від складності поверхні форми, норма нанесення приблизно становить 30 – 70 г / м2. Час висихання становить від 10 до 15 хвилин при температурі 20 ° С, в більш високій вологості відповідно довше.

 

Технічна специфікація:

 

Property                          Test method                       Value                                  Unit

Density at 20 °C               DIN 53 217/2                      approx. 0.95                         g/ml

Viscosity at 20 °C in         ISO 2431                              20 – 22                                  s

an ISO cup

Flash point                        DIN 53 213                            + 24                                    °C

 

Розділювач BUFA Oldopal (green)

 

OLDOPAL®-Release Lacquer– антиадгезів на основі полівінілового спирту, розчиненого в суміші етанол / води. Після висихання, розчин створює глянцовий і міцний розділюючий шар.

 

OLDOPAL®-Release Lacquer використовується як розділювач при виробництві виробів зі склопластику, для нових матриць або матриць після ремонту.

Розділювач слід наносити на поверхню матриці або форми за допомогою губки або м’якого матеріалу тонким шаром за один прохід. Перед нанесенням, губку необхідно віджати, щоб не отримати занадто товстий шар. Кисть може бути використана для нанесення на складні прес форми. Видалення висохлого шару проводиться за допомогою води.

 

BUFA Oldopal (green) зеленого кольору з метою забезпечення кращого контролю нанесення.

 

Залежно від складності поверхні форми, необхідно застосовуватися приблизно 30 – 70 г / м2.

 

Призначення і особливості використання розділових складів

 

Найкраще знімання виробів досягається за рахунок таких чинників:

 

  • Ретельне очищення поверхні матриці від забруднень перед обробкою розділювачем.

 

  • Правильний підбір розділювача – виходять з матеріалу матриці, матеріалу вироби і необхідної якості його поверхні.

 

  • Глянцева поверхня матриці – чим краще відполірована поверхня після обробки воском, чим менше на ній нерівностей, тим легше витягти виріб з форми (без залипання) і тим якісніше продукт на виході (без дефектів).

 

  • Воскові склади дозволяють виробляти продукцію серіями – до 10 знімань, після чого покриття оновлюється.

 

Застосування. Загальні рекомендації

Оптимальна температура повітря в робочому приміщенні 20 ° C.

 

Розділовим агентом обробляються невеликі площі. Клаптиком м’якої тканини або губкою круговими рухами сполуку без натиску розподіляють по поверхні. Важливо не пропустити жодну ділянку, особливо кути.

 

Після обробки поверхні матриці зачекайте поки віск підсохне. Він повинен стати білішим, стати каламутним, матовим – тоді покриття готове до глянцування. Дуже важливо вловити цей момент. Інакше шар сильно затвердіє і не розполірується або не достатньо  застиглий шар видалиться з поверхні.

 

Полірується поверхня до появи глянцю за допомогою тканини, яка вбирає рідину. Для цього підійде не груба мікрофібра.

 

Роздільник наноситься тонкими шарами від 4 до 7 разів з інтервалом 30-45 хвилин. Останній шар витримується 6-12 годин.

 

Якщо матриця на основі смоли використовується вперше, то на восковий шар наноситься спирт. Або слід почекати кілька діб, поки не випарується весь стирол. В іншому випадку розділовий шар не впорається зі своїм завданням, і виріб прилипне до форми.

 

Кожен тип воскових агентів має свої особливості – зберігання, застосування, нанесення. Тому при їх використанні важливо дотримуватися інструкції виробника.

 

Як перевірити якість антиадгезивного покриття?

 

Перевірити роботу бар’єрного шару можна двома способами:

 

1-й спосіб. Відрізати смужку паперового скотчу. Приклеїти до поверхні і потягнути. З якісного покриття клейка стрічка легко відходить.

 

2-й спосіб. З пульверизатора розпорошити воду по поверхні. Вода повинна скататися в краплі, а з вертикальних стінок стікати прямою цівкою, не залишаючи слідів.


Share with your friends!
4