Силікон. Відмінності і властивості

На сьогоднішній день формувальний (формовий) силікон є одним з провідних матеріалів для виготовлення і масової штампування різних форм і виробів.

У промисловості і будівництві найбільш часто використовується двокомпонентний (в окремих випадках трикомпонентний) склад. Зазвичай він складається з основи (олово або платина), а також з різних (в залежності від конкретного застосування) доповнюють присадок.

Силікон на олов’яної основі використовують для виготовлення матриць і форм з гіпсу, деталей і компонентів зі смол і затверджуваючого (рідкого) пластика.

Технічні характеристики і особливості “олов’яного” силікону:

 • Максимально допустима температура: 120 ° C;
 • Порівняльна дешевизна: близько 50% від ціни аналога на платині;
 • Широкий діапазон твердості по шору А (від 10 до 30);
 • Призначений для технічних цілей;
 • З часом зношується: рветься, стирається, тріскається і деформується;
 • Активний життєвий цикл від 5 до 10 хвилин.

Силікон на основі з платини використовуються для аналогічних з “олов’яним” цілях, але також він придатний для харчової промисловості: виготовлення форм для різної випічки і кондитерських виробів.

Технічні характеристики і особливості “платинового” силікону:

 • Максимально прийнятна температура використання: 250 ° C;
 • Діапазон твердості по шору А: 30-40;
 • Володіє мінімальної усадкою і зберігає форму і механічні властивості на всьому періоді використання;
 • Активний життєвий цикл в 10-15 хв;
 • Може застосовуватися як в харчовій, так і в технічній промисловості.

Критерії для правильного підбору силікону.

Якщо перед Вами стоїть завдання, пов’язана з роботою в харчовій промисловості, або необхідна матриця для зняття великої кількості копій – то Вам потрібен більш дорогий, але і більш якісний “платиновий” силікон. В інших ситуаціях можна обійтися бюджетним “олов’яним” варіантом.

Що означає число твердості силікону?

Чим більше коефіцієнт твердості силікону, тим щільніше він буде після кристалізації.

Якщо Ви працюєте з матеріалами по типу і консистенції схожими з воском, парафіном, рідким милом та іншими, які вимагають у виробництві виточки і виїмки форми до готового виробу – то Вам підійде силікон з коефіцієнтом твердості в 10. Подібний гнучкий силікон дозволить Вам скоротити ризики і отримати готовий виріб без зайвої деформації та механічних пошкоджень.

У разі, коли на Вашому виробництві використовуються форми і деталі з затверджуваючого пластика, смоли або гіпсу з габаритами не більше 30х10х3 см, то Вам необхідний силікон Super Form з щільністю від 20 до 30 одиниць. При перевищенні зазначених обсягів, для Вашого виробу підійде силікон марки Super Form 30. Він забезпечить оптимальний витрата матеріалів при збереженні параметрів по щільності і заданих форм вироби.

При безпосередньому виробництві та заливки форми з силікону, технологічно необхідно застосовувати спеціальний розділовий склад (оптимально на основі воску). Він запобігає зайвого налипання рідкого силікону до оброблюваних поверхонь. При використанні розділового складу Ви завжди зможете легко вкрутити (вигвинтити) готову деталь з силіконових форм або зняти поверхневу силіконову матрицю.